Неділя, 20.06.2021, 14:56
Вітаю Вас Гість | RSS

неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА)
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту

Форма входу
Логін:
Пароль:
Меню сайту
Економічні новини
Головна » 2011 » Січень » 14 » Проблеми держзамовлення: більшість студентів навчається за власні кошти
01:16
Проблеми держзамовлення: більшість студентів навчається за власні кошти


В окремих регіонах кількість студентів, які навчаються за програмами підготовки спеціаліста та магістра за кошти фізичних та юридичних осіб сягає 70 відсотків

Про це йдеться у листі ЦК Профспілки працівників освіти і науки, адресованому Міністерству освіти і науки, в якому висловлюється занепокоєність щодо значного зменшення обсягів державного замовлення на підготовку кадрів вищими навчальними закладами.

Нагадаємо, освітнє відомство рекомендувало керівникам вищих навчальних закладів передбачити зменшення обсягу прийому абітурієнтів за державним замовленням.

Міністерство мотивувало власні рекомендації скороченням чисельності випускників старшої школи у порівнянні з 2010 роком.

Профспілки, звертаючись до міністерства наголошують на тому, що аргументом для зменшення держзамовлення не може бути лише нинішня демографічна ситуація.

Зокрема, зазначається у документі, у 2010 році за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб у вищих навчальних закладах прийом студентів на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста та магістра становив 67,2 відсотка, а освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та бакалавра - 50,8 відсотка від загального числа прийнятих.

В окремих регіонах показник чисельності студентів, які здобували освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста та магістра за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, сягав 71-77 відсотків, а молодшого спеціаліста та бакалавра – майже 60 відсотків.

Профспілки підкреслюють, що така тенденція мала місце впродовж попередніх років.

Таким чином, йдеться в документі, освітній потенціал держави фінансово забезпечується переважно сімейними бюджетами батьків студентів.

Також, на думку профспілкової організації, не можуть слугувати приводом для скорочення більш ніж на 40 відсотків обсягу державного замовлення на підготовку кадрів показники Державного бюджету на 2011 рік. Зокрема, видатки на підготовку кадрів вищими навчальними закладами ІІІ та ІV рівнів акредитації збільшено порівняно із 2010 роком на 1043,2 млн грн, у тому числі за загальним фондом – на 62,6 млн грн. Також, збільшено видатки за бюджетною програмою "Підготовка кадрів вищими навчальними закладами І і ІІ рівнів акредитації".

Зважаючи на викладені аргументи, ЦК Профспілки працівників освіти і науки, закликав Міністерство освіти не допустити значних обсягів скорочення державного замовлення на підготовку кадрів вищими навчальними закладами, а також не допустити звільнення науково-педагогічних та інших працівників і збільшення чисельності безробітних.

За матеріалами: Освіта.ua


Система Orphus


Переглядів: 1158 | Додав: Aloha | Теги: студент, кошти, держзамовлення, проблеми | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Цікаво!Перший неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА) © 2010 - 2021
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту (Державна Академія Статистики, Обліку та Аудиту)
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт http://nasoa.org.ua обов'язкове!

Перший Неофіційний сайт студентів НАСОА не надає електронні версії творів, а займається лише колекціонуванням і каталогізацією посилань, які присилаються та публікуються нашими читачами. Якщо ви є правовласником якого-небудь матеріалу і не бажаєте, щоб посилання на нього знаходилось в нашому каталозі, зв'яжіться з нами і ми видалимо їх. Файли для обміну надані користувачами сайту, і адміністрація не несе відповідальності за їх зміст. Прохання не заливати файли, захищені авторськими правами, а також файли нелегального змісту!

каталог сайтів