Неділя, 20.06.2021, 14:08
Вітаю Вас Гість | RSS

неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА)
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту

Форма входу
Логін:
Пароль:
Меню сайту
Економічні новини
Головна » 2011 » Січень » 28 » Новий закон "Про вищу освіту" погіршить соціальний стан студентів, - Томенко
14:36
Новий закон "Про вищу освіту" погіршить соціальний стан студентів, - Томенко


Ініціатива влади щодо збільшення плати за навчання у вишах може спричинити студентський спротив

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначив, що напередодні нової сесії Верховної Ради експертами активно обговорюються варіанти найбільш дискусійних законопроектів, які заплановані для розгляду у парламенті.

До одного з таких відноситься законопроект "Про вищу освіту" (р.н. 7486-1), який, за його словами, ініційований Міністерством освіти, хоча внесений групою народних депутатів від парламентської більшості.

Зокрема, серед запропонованих ініціатив, у законопроекті є нововведення стосовно системи платних послуг в галузі вищої освіти.

Віце-спікер нагадав, що в діючому Законі "Про вищу освіту" передбачено, що "розмір плати за весь строк навчання встановлюється у договорі, і не може змінюватися протягом усього строку навчання". Окрім того, "плата за навчання або за надання додаткових освітніх послуг може вноситися за весь строк навчання або надання додаткових освітніх послуг повністю одноразово або частками - помісячно, по семестрах, щорічно".

Натомість, Микола Томенко наголосив, що представники влади пропонують варіант, який суттєво погіршить соціальний стан як студентів, так і їх родин, які фінансують навчання.

Отож, нововведення передбачає, що "розмір плати за весь строк навчання … може корегуватися протягом усього строку навчання на коефіцієнт інфляції за попередній календарний рік, але не частіше одного разу на рік".

Окрім того, серед неприйнятних норм законопроекту, Микола Томенко назвав зняття норми про обов’язкове фінансування студентського самоврядування; виключно кількісні, а не якісні параметри отримання статусу університету тощо.

Водночас, на переконання віце-спікера парламенту, цілком очевидно, що норми, які спричинять погіршення соціальних прав студентів та їх сімей, в разі, якщо вони не будуть зняті між першим і другим читанням, викличуть серйозний студентський спротив.

За матеріалами: Освіта.ua


Система Orphus


Переглядів: 1245 | Додав: Admin | Теги: соціальний стан студентів, освіта, ВНЗ, томенко, вища освіта, студент, погіршення, закон, 2011 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Цікаво!Перший неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА) © 2010 - 2021
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту (Державна Академія Статистики, Обліку та Аудиту)
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт http://nasoa.org.ua обов'язкове!

Перший Неофіційний сайт студентів НАСОА не надає електронні версії творів, а займається лише колекціонуванням і каталогізацією посилань, які присилаються та публікуються нашими читачами. Якщо ви є правовласником якого-небудь матеріалу і не бажаєте, щоб посилання на нього знаходилось в нашому каталозі, зв'яжіться з нами і ми видалимо їх. Файли для обміну надані користувачами сайту, і адміністрація не несе відповідальності за їх зміст. Прохання не заливати файли, захищені авторськими правами, а також файли нелегального змісту!

каталог сайтів