Субота, 15.05.2021, 16:40
Вітаю Вас Гість | RSS

неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА)
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту

Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS
 • Сторінка 8 з 8
 • «
 • 1
 • 2
 • 6
 • 7
 • 8
Форум » Наша Академія » Студентське життя » Податковий кредит на навчання (що це і як їм скористатись)
Податковий кредит на навчання
-
AlohaДата: Четвер, 27.01.2011, 20:54 | Повідомлення # 1
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline

Податко́вий креди́т — сума (вартість) витрат, понесених платником податку — резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року (крім витрат на сплату податку на додану вартість та акцизного збору), на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року, у випадках, визначених Законом.

Формування податкового кредиту
Студенти, які у 2009 році самостійно оплатили вартість середньої професійної або вищої форми навчання, та батьків, які торік сплачували за навчання своїх дітей в навчальних закладах: законодавством України передбачено часткове відшкодування понесених вами витрат.

Особливістю Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» є встановлення права платника податку на податковий кредит. Податковий кредит — це сума витрат, понесених платником податку з доходів фізичних осіб у зв’язку з придбанням ним товарів (робіт, послуг) у юридичних та фізичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу.

За положеннями наведеного Закону України (пп. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5) платник податку може зменшити (шляхом нарахування податкового кредиту) свій загальний річний оподатковуваний дохід, якщо упродовж звітного року він сплатив на користь закладу (закладів) освіти суму коштів в рахунок компенсації вартості середньої професійної чи вищої форми навчання за себе або за свою дитину (дітей).

Правом на нарахування податкового кредиту за підсумками 2009 (Попереднього року, в даному випадку 2009) року можуть скористатися платники податку з доходів фізичних осіб — працюючі студенти, які самостійно оплачували своє навчання у 2009 році, або батьки, які сплатили у 2009 році за навчання дітей-студентів, за умов, якщо:

* такий платник податку є резидентом і має індивідуальний ідентифікаційний номер;
* платник податку має документи, що підтверджують понесені ним витрати, які включаються до податкового кредиту, зокрема договір (угоду) між платником податку, що нараховує податковий кредит, та навчальним закладом, платіжні документи (платіжні доручення, квитанції до прибуткових касових ордерів тощо), які свідчать про понесені платником податку, що нараховує податковий кредит, витрати. Копії вказаних документів (а для батьків — платників податків також документа, що підтверджує ступінь споріднення платника податку та дитини, навчання якої він оплачує, та довідки про суму отриманої платником у звітному році заробітної плати) доцільно додати до декларації, оригінали — зберігати протягом строку, достатнього для проведення податковим органом податкової перевірки стосовно нарахування податкового кредиту;
* сума, яку дозволено включити до податкового кредиту за 2009 рік (згідно з п.п. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5 Закону України №889-IV), повинна становити не більше 940 грн. за кожен повний або неповний місяць навчання;
* загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата;
* у встановлений законодавством термін (до 1 квітня 2010 року) платник подасть до державної податкової інспекції (ДПІ) за місцем своєї податкової адреси декларацію, у якій відобразить підстави для нарахування податкового кредиту, із зазначенням конкретних сум. Бланки декларації та додатки до неї, консультації та послуги з її заповнення платник безоплатно отримає в ДПІ.

Слід пам’ятати: якщо платник протягом 2010 року не скористається правом на нарахування податкового кредиту за наслідками 2009 податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Форма питання - відповідь:

Quote
1. Відшкодувається вся сума сплачених податків (з суми сплати за навчання) чи повна вартість навчання за звітний рік?

Сума податку, яка може бути обрахована із суми вартості навчання (в теорії), на практиці трохи інше

2. Який порядок оформлення податкового кредиту?

Декларацію, розрахунки і копії документів подаєте в ДПІпо місцю проживання (прописки)

3. Які документи потрібні для отримання податкового кредиту?

Декларація, розрахунки (є тут на форумі в зразках документів), копії платіжок та договору, паспортата довідки про присвоєння номера ДРФО.

4. Право на податковий кредит мають тільки оф. працюючі громадяни? (в моєму випадку, я працюю офіційно і навчаюсь на стаціонарі)

Право мають усі, але реалізувати його можна тільки на зарплату з якої сплачений податок з доходів фізичних осіб

5. Чи можу я користуватися кожного року податковим кредитом, чи тільки одноразово?

Кожного року, протягом навчання. (зверніть увагу!!! декларація подається з 1 січня до 31 березня п.р.)

6. Чи можу я отримати податковий кредит за 2007 і 2008 роки? (тобто за попередні роки) ??

ні

Взято з Оф. форуму ПДА

Розрахунок Податкового кредиту можна зробити за Зразком -> http://sta.gov.ua/jforum/posts/list/16023.page

Пошук за Запитом "Податковий кредит" на Оф. Форумі ДПА -> ПОШУК
Бажаєте дізнатися більше — звертайтеся до ДПІ за місцем проживання.

Повідомлення відредагував Aloha - Четвер, 27.01.2011, 21:11
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:57 | Повідомлення # 36
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Навчання на підготовчих курсах дає право вступу до навчального закладу без вступних іспитів. Чи включається до податкового кредиту оплата за навчання на таких підготовчих курсах?

Навчання на підготовчих курсах дає право вступу до навчального закладу без вступних іспитів, тобто ці курси та подальше безпосереднє навчання є єдиним безперервним процесом. Чи включається до податкового кредиту оплата за навчання на таких підготовчих курсах? Навчання на підготовчих курсах – це додаткова послуга навчального закладу, метою якої виходячи з назви є підготовка до вступу на навчання до навчального закладу. Таке навчання не є обов'язковим i не зараховується до загального курсу навчання безпосередньо за обраним фахом після вступу до вузу, а оплачується згідно з окремим договором. Отже, включення до податкового кредиту оплати за навчання на підготовчих курсах для вступу до вузів не передбачено чинним законодавством.

17.05.2010р.
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:58 | Повідомлення # 37
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Чи мають право на податковий кредит громадяни України – працівники представництв іноземних держав, консульств?

Дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва іноземних держав, міжнародні організації та їх представництва, що мають дипломатичні привілеї та імунітети, а також представництва інших іноземних організацій i фірм, які не здійснюють господарської діяльності відповідно до законодавства України, розташовані на території України, є нерезидентами – юридичними особами (Закон України від 28.12.94 р. N334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (у редакції Закону України від 22.05.97 р. N283/97-ВР, зі змінами та доповненнями)). Законом N889-IV визначено, що нерезиденти не є податковими агентами, тобто не зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати до бюджету податок з доходів, виплачуваних найманим працівникам, та подавати податкову звітність. Оскільки дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва іноземних держав, міжнародні організації та їх представництва, що мають дипломатичні привілеї та імунітет, не здійснюють господарської діяльності відповідно до законодавства України, джерела будь-яких доходів, що виплачуються громадянам України такими установами згідно з трудовими або іншими цивільно-правовими договорами, є іноземними. Якщо джерело виплати будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію. Отже, працівники зазначених установ, які не отримують заробітну плату в розумінні Закону N889-IV, не мають права на податковий кредит.

17.05.2010р
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:58 | Повідомлення # 38
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Скільки місяців навчання у звітному податковому році слід враховувати при розрахунку податкового кредиту студентам заочної форми навчання?

При розрахунку сум податку, що підлягають поверненню платнику у зв'язку з реалізацією права на податковий кредит щодо вартості навчання на заочній формі, слід враховувати 12 місяців навчання у звітному податковому році. Фізична особа брала участь в аукціоні, придбаваючи валюту на погашення іпотечного кредиту.

17.05.2010р.
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:58 | Повідомлення # 39
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Які документи потрібно подавати до податкового органу для підтвердження витрат на отримання права на податковий кредит?

Для підтвердження витрат потрібно надавати документи, які використовувалися за участь в аукціоні. А саме: копію договору між банком та фізичною особою, копію платіжного документа, який підтверджує, що кошти покладено на рахунок, копію меморіального ордера банку про здійснення списання у валюті у погашення заборгованості за іпотечним кредитом. У цих документах має бути персоніфікація платника податку та сплачених ним платежів. Крім того, в обов'язковому порядку повинні бути надані квитанції (інші платіжні документи), в яких зазначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім'я, по батькові платника податку як платника цих відсотків.

17.05.2010р.
 
Форум » Наша Академія » Студентське життя » Податковий кредит на навчання (що це і як їм скористатись)
 • Сторінка 8 з 8
 • «
 • 1
 • 2
 • 6
 • 7
 • 8
Пошук:
Перший неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА) © 2010 - 2021
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту (Державна Академія Статистики, Обліку та Аудиту)
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт http://nasoa.org.ua обов'язкове!

Перший Неофіційний сайт студентів НАСОА не надає електронні версії творів, а займається лише колекціонуванням і каталогізацією посилань, які присилаються та публікуються нашими читачами. Якщо ви є правовласником якого-небудь матеріалу і не бажаєте, щоб посилання на нього знаходилось в нашому каталозі, зв'яжіться з нами і ми видалимо їх. Файли для обміну надані користувачами сайту, і адміністрація не несе відповідальності за їх зміст. Прохання не заливати файли, захищені авторськими правами, а також файли нелегального змісту!

каталог сайтів