Субота, 15.05.2021, 17:15
Вітаю Вас Гість | RSS

неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА)
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту

Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS
 • Сторінка 1 з 8
 • 1
 • 2
 • 3
 • 7
 • 8
 • »
Форум » Наша Академія » Студентське життя » Податковий кредит на навчання (що це і як їм скористатись)
Податковий кредит на навчання
-
AlohaДата: Четвер, 27.01.2011, 20:54 | Повідомлення # 1
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline

Податко́вий креди́т — сума (вартість) витрат, понесених платником податку — резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року (крім витрат на сплату податку на додану вартість та акцизного збору), на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року, у випадках, визначених Законом.

Формування податкового кредиту
Студенти, які у 2009 році самостійно оплатили вартість середньої професійної або вищої форми навчання, та батьків, які торік сплачували за навчання своїх дітей в навчальних закладах: законодавством України передбачено часткове відшкодування понесених вами витрат.

Особливістю Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» є встановлення права платника податку на податковий кредит. Податковий кредит — це сума витрат, понесених платником податку з доходів фізичних осіб у зв’язку з придбанням ним товарів (робіт, послуг) у юридичних та фізичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу.

За положеннями наведеного Закону України (пп. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5) платник податку може зменшити (шляхом нарахування податкового кредиту) свій загальний річний оподатковуваний дохід, якщо упродовж звітного року він сплатив на користь закладу (закладів) освіти суму коштів в рахунок компенсації вартості середньої професійної чи вищої форми навчання за себе або за свою дитину (дітей).

Правом на нарахування податкового кредиту за підсумками 2009 (Попереднього року, в даному випадку 2009) року можуть скористатися платники податку з доходів фізичних осіб — працюючі студенти, які самостійно оплачували своє навчання у 2009 році, або батьки, які сплатили у 2009 році за навчання дітей-студентів, за умов, якщо:

* такий платник податку є резидентом і має індивідуальний ідентифікаційний номер;
* платник податку має документи, що підтверджують понесені ним витрати, які включаються до податкового кредиту, зокрема договір (угоду) між платником податку, що нараховує податковий кредит, та навчальним закладом, платіжні документи (платіжні доручення, квитанції до прибуткових касових ордерів тощо), які свідчать про понесені платником податку, що нараховує податковий кредит, витрати. Копії вказаних документів (а для батьків — платників податків також документа, що підтверджує ступінь споріднення платника податку та дитини, навчання якої він оплачує, та довідки про суму отриманої платником у звітному році заробітної плати) доцільно додати до декларації, оригінали — зберігати протягом строку, достатнього для проведення податковим органом податкової перевірки стосовно нарахування податкового кредиту;
* сума, яку дозволено включити до податкового кредиту за 2009 рік (згідно з п.п. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5 Закону України №889-IV), повинна становити не більше 940 грн. за кожен повний або неповний місяць навчання;
* загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата;
* у встановлений законодавством термін (до 1 квітня 2010 року) платник подасть до державної податкової інспекції (ДПІ) за місцем своєї податкової адреси декларацію, у якій відобразить підстави для нарахування податкового кредиту, із зазначенням конкретних сум. Бланки декларації та додатки до неї, консультації та послуги з її заповнення платник безоплатно отримає в ДПІ.

Слід пам’ятати: якщо платник протягом 2010 року не скористається правом на нарахування податкового кредиту за наслідками 2009 податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Форма питання - відповідь:

Quote
1. Відшкодувається вся сума сплачених податків (з суми сплати за навчання) чи повна вартість навчання за звітний рік?

Сума податку, яка може бути обрахована із суми вартості навчання (в теорії), на практиці трохи інше

2. Який порядок оформлення податкового кредиту?

Декларацію, розрахунки і копії документів подаєте в ДПІпо місцю проживання (прописки)

3. Які документи потрібні для отримання податкового кредиту?

Декларація, розрахунки (є тут на форумі в зразках документів), копії платіжок та договору, паспортата довідки про присвоєння номера ДРФО.

4. Право на податковий кредит мають тільки оф. працюючі громадяни? (в моєму випадку, я працюю офіційно і навчаюсь на стаціонарі)

Право мають усі, але реалізувати його можна тільки на зарплату з якої сплачений податок з доходів фізичних осіб

5. Чи можу я користуватися кожного року податковим кредитом, чи тільки одноразово?

Кожного року, протягом навчання. (зверніть увагу!!! декларація подається з 1 січня до 31 березня п.р.)

6. Чи можу я отримати податковий кредит за 2007 і 2008 роки? (тобто за попередні роки) ??

ні

Взято з Оф. форуму ПДА

Розрахунок Податкового кредиту можна зробити за Зразком -> http://sta.gov.ua/jforum/posts/list/16023.page

Пошук за Запитом "Податковий кредит" на Оф. Форумі ДПА -> ПОШУК
Бажаєте дізнатися більше — звертайтеся до ДПІ за місцем проживання.

Повідомлення відредагував Aloha - Четвер, 27.01.2011, 21:11
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:42 | Повідомлення # 2
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
ВІДПОВІДАЄ ДПА В ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛ.


За навчання студента оплачує його нерідний батько (чоловік матері). Чи має право він на податковий кредит?

За навчання студента оплачує його нерідний батько (чоловік матері). Чи має право він на податковий кредит?
Згідно з пп. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» (зі змінами та доповненнями, далі – Закон № 889-IV ) до податкового кредиту може бути включена сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення. Відповідно до пп. 1.20.4 п. 1.20 ст. 20 Закону № 889-IV членами сім'ї фізичної особи є її дружина або чоловік, діти як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка (у тому числі усиновлені), батьки, баба або дід як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, брати чи сестри як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, онуки як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, інші утриманці такої фізичної особи або її опікуни, визнані такими згідно із законом. Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення в цілях Закону № 889-IV вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. Таким чином, якщо мати студента перебуває з чоловіком у зареєстрованому згідно із законом шлюбі (незалежно від того, всиновлював він дитину від іншого шлюбу чи ні), то за нормами Закону № 889-IV син вважається членом сім'ї першого ступеня споріднення з її чоловіком і за дотримання інших необхідних умов цього Закону щодо нарахування податкового кредиту чоловік має право на нарахування податкового кредиту за навчання її сина у вузі в межах заробітної плати, одержаної (нарахованої) йому в звітному 2004 р.

28.02.2007


Повідомлення відредагував Aloha - Середа, 25.01.2012, 21:59
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:43 | Повідомлення # 3
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
У 2005 році одним платіжним документом (квитанцією) було здійснено оплату за І та ІІ семестри навчального року, тобто частково за місяці навчання у 2005 році та частково за 2006 рік. Чи може така квитанція бути підтвердженням права на податковий кредит?

Згідно з пп. 5.3.3 п. 5.3 ст.5 Закону України від 22.05.2003 р. N 889 "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон N 889) платник податку має право включити до складу податкового кредиту суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення, але не більше суми, визначеної у підпункті 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 Закону N 889 (у 2006 році – 680 грн.), у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Якщо платником у 2005 році було здійснено оплату навчання одним платіжним документом (квитанцією) за 1-й та 2-й семестри навчального (2005 - 2006 року) року, тобто частково сплачено за місяці навчання 2005 року та частково за 2006 рік, то таку квитанцію можливо надавати як підтверджуючий документ при реалізації права на податковий кредит як за 2005 р., так і за 2006 р.

28.02.2007
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:43 | Повідомлення # 4
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Договір укладено між вузом та студентом, у документах про оплату навчання зазначено прізвище студента, а за податковим кредитом звертається батько. Згідно з ф.№1ДФ студент не одержує доходів у вигляді зарплати. Чи має право батько на податковий кредит?

Згідно з пп.5.1.1 п.5.1 ст.5 Закону №889-IV платник податку за наслідками звітного податкового року має право на податковий кредит. Податковий кредит — це сума (вартість) витрат, фактично понесених платником податку — резидентом протягом звітного податкового року, в тому числі у зв’язку з компенсацією вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, діти). Щодо реалізації платником податку права на податковий кредит у випадку, коли він як підтвердні документи пред’являє розрахункові документи (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в яких зазначено прізвище, ім’я, по батькові (далі — ПІБ) не його, а його дитини, з якою укладено договір на навчання, то такі документи повинні прийматися податковими органами, а зазначені у них суми — включатися до розрахунку податкових зобов’язань, за винятків випадків, коли цей студент сам протягом року отримував заробітну плату. Відповідно до норм цивільного законодавства, зокрема статей 180 та 199 Сімейного кодексу, батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років), а якщо повнолітні діти продовжують навчатися, то обов’язок щодо утримання та надання матеріальної допомоги покладається на батьків до досягнення дітьми двадцятитрирічного віку. Право володіння, користування та розпорядження своїм майном, у тому числі коштами, належить його власникові (ст.317 Цивільного кодексу), а неповнолітні діти за згодою батьків можуть вчиняти деякі правочини (ст.32 Цивільного кодексу), зокрема провадити розрахункові операції щодо укладеного на їх ім’я договору на навчання. Це положення застосовується й до дітей, вік яких обумовлено ст.199 Сімейного кодексу. Таким чином, законодавством передбачено, що платник податку має право доручити своїй дитині здійснити правочин, тобто провести розрахунок (сплату коштів) за навчання за рахунок належних платнику податку коштів (у тому числі заробітної плати). При цьому, як випливає з вищенаведених законодавчих підстав, фактичні витрати на сплату вартості навчання здійснює платник податку — батько (мати) дитини, яка навчається. Тобто документи (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в яких зазначено ПІБ дитини платника податку, підтверджують фактично понесені витрати платника податку у зв’язку зі сплатою вартості середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення (дитини), i дають право на одержання ним податкового кредиту з передбачених пп.5.3.3 п.5.3 ст.5 Закону №889-IV підстав. За бажанням платника податку використати право на компенсацію йому вартості навчання непрацюючого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, за умови, що в квитанції зазначено прізвище цього члена його сім’ї, платник податку має підтвердити це копією укладеного договору про навчання та документально підтвердити родинні стосунки (ступінь споріднення) з такою особою.

12.09.2007
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:43 | Повідомлення # 5
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Договір на навчання укладено між вузом та батьком студента, а квитанції на оплату оформлено на ім’я студента, який не має самостійних джерел доходу. Чи є у цьому випадку право у батька на податковий кредит?

Так, оскільки Законом №2984-III установлено, що за неповнолітніх дітей (до 18 років) договір на навчання повинен укладатися їх батьками, але при цьому в ньому обов’язково зазначається ПІБ особи, яка безпосередньо навчатиметься (дитини). Враховуючи вищенаведені норми Сімейного та Цивільного кодексів, платник податку — батько може скористатися правом на податковий кредит на навчання своєї дитини, якщо він пред’явить як підтвердні документи квитанції на оплату навчання згідно з укладеним договором, оформлені на ім’я дитини-студента, яка не має самостійних джерел доходу.

12.09.2007
 
Форум » Наша Академія » Студентське життя » Податковий кредит на навчання (що це і як їм скористатись)
 • Сторінка 1 з 8
 • 1
 • 2
 • 3
 • 7
 • 8
 • »
Пошук:
Перший неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА) © 2010 - 2021
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту (Державна Академія Статистики, Обліку та Аудиту)
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт http://nasoa.org.ua обов'язкове!

Перший Неофіційний сайт студентів НАСОА не надає електронні версії творів, а займається лише колекціонуванням і каталогізацією посилань, які присилаються та публікуються нашими читачами. Якщо ви є правовласником якого-небудь матеріалу і не бажаєте, щоб посилання на нього знаходилось в нашому каталозі, зв'яжіться з нами і ми видалимо їх. Файли для обміну надані користувачами сайту, і адміністрація не несе відповідальності за їх зміст. Прохання не заливати файли, захищені авторськими правами, а також файли нелегального змісту!

каталог сайтів