Субота, 15.05.2021, 16:34
Вітаю Вас Гість | RSS

неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА)
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту

Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS
Форум » Наша Академія » Студентське життя » Податковий кредит на навчання (що це і як їм скористатись)
Податковий кредит на навчання
-
AlohaДата: Четвер, 27.01.2011, 20:54 | Повідомлення # 1
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline

Податко́вий креди́т — сума (вартість) витрат, понесених платником податку — резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року (крім витрат на сплату податку на додану вартість та акцизного збору), на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року, у випадках, визначених Законом.

Формування податкового кредиту
Студенти, які у 2009 році самостійно оплатили вартість середньої професійної або вищої форми навчання, та батьків, які торік сплачували за навчання своїх дітей в навчальних закладах: законодавством України передбачено часткове відшкодування понесених вами витрат.

Особливістю Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» є встановлення права платника податку на податковий кредит. Податковий кредит — це сума витрат, понесених платником податку з доходів фізичних осіб у зв’язку з придбанням ним товарів (робіт, послуг) у юридичних та фізичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу.

За положеннями наведеного Закону України (пп. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5) платник податку може зменшити (шляхом нарахування податкового кредиту) свій загальний річний оподатковуваний дохід, якщо упродовж звітного року він сплатив на користь закладу (закладів) освіти суму коштів в рахунок компенсації вартості середньої професійної чи вищої форми навчання за себе або за свою дитину (дітей).

Правом на нарахування податкового кредиту за підсумками 2009 (Попереднього року, в даному випадку 2009) року можуть скористатися платники податку з доходів фізичних осіб — працюючі студенти, які самостійно оплачували своє навчання у 2009 році, або батьки, які сплатили у 2009 році за навчання дітей-студентів, за умов, якщо:

* такий платник податку є резидентом і має індивідуальний ідентифікаційний номер;
* платник податку має документи, що підтверджують понесені ним витрати, які включаються до податкового кредиту, зокрема договір (угоду) між платником податку, що нараховує податковий кредит, та навчальним закладом, платіжні документи (платіжні доручення, квитанції до прибуткових касових ордерів тощо), які свідчать про понесені платником податку, що нараховує податковий кредит, витрати. Копії вказаних документів (а для батьків — платників податків також документа, що підтверджує ступінь споріднення платника податку та дитини, навчання якої він оплачує, та довідки про суму отриманої платником у звітному році заробітної плати) доцільно додати до декларації, оригінали — зберігати протягом строку, достатнього для проведення податковим органом податкової перевірки стосовно нарахування податкового кредиту;
* сума, яку дозволено включити до податкового кредиту за 2009 рік (згідно з п.п. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5 Закону України №889-IV), повинна становити не більше 940 грн. за кожен повний або неповний місяць навчання;
* загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата;
* у встановлений законодавством термін (до 1 квітня 2010 року) платник подасть до державної податкової інспекції (ДПІ) за місцем своєї податкової адреси декларацію, у якій відобразить підстави для нарахування податкового кредиту, із зазначенням конкретних сум. Бланки декларації та додатки до неї, консультації та послуги з її заповнення платник безоплатно отримає в ДПІ.

Слід пам’ятати: якщо платник протягом 2010 року не скористається правом на нарахування податкового кредиту за наслідками 2009 податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Форма питання - відповідь:

Quote
1. Відшкодувається вся сума сплачених податків (з суми сплати за навчання) чи повна вартість навчання за звітний рік?

Сума податку, яка може бути обрахована із суми вартості навчання (в теорії), на практиці трохи інше

2. Який порядок оформлення податкового кредиту?

Декларацію, розрахунки і копії документів подаєте в ДПІпо місцю проживання (прописки)

3. Які документи потрібні для отримання податкового кредиту?

Декларація, розрахунки (є тут на форумі в зразках документів), копії платіжок та договору, паспортата довідки про присвоєння номера ДРФО.

4. Право на податковий кредит мають тільки оф. працюючі громадяни? (в моєму випадку, я працюю офіційно і навчаюсь на стаціонарі)

Право мають усі, але реалізувати його можна тільки на зарплату з якої сплачений податок з доходів фізичних осіб

5. Чи можу я користуватися кожного року податковим кредитом, чи тільки одноразово?

Кожного року, протягом навчання. (зверніть увагу!!! декларація подається з 1 січня до 31 березня п.р.)

6. Чи можу я отримати податковий кредит за 2007 і 2008 роки? (тобто за попередні роки) ??

ні

Взято з Оф. форуму ПДА

Розрахунок Податкового кредиту можна зробити за Зразком -> http://sta.gov.ua/jforum/posts/list/16023.page

Пошук за Запитом "Податковий кредит" на Оф. Форумі ДПА -> ПОШУК
Бажаєте дізнатися більше — звертайтеся до ДПІ за місцем проживання.

Повідомлення відредагував Aloha - Четвер, 27.01.2011, 21:11
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:50 | Повідомлення # 26
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Скільки місяців навчання у звітному податковому році слід приймати при розрахунку податкового кредиту студентам заочної форми навчання?

Оскільки вирішення зазначеного питання перебуває на межі податкового законодавства та законодавства про освіту, для його з’ясування ДПА України звернулась із запитом до Міносвіти і науки України, яке повідомило, що в даному випадку навчальний рік триває 12 місяців у календарному році.

Враховуючи наведене, при розрахунку сум податку, що підлягають поверненню платнику у зв’язку з реалізацією встановленого ст.5 Закону №889-IV права на податковий кредит щодо вартості навчання на заочній формі, слід враховувати 12 місяців навчання у звітному податковому році.

12.09.2007
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:51 | Повідомлення # 27
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
У 2006р. одним платіжним документом здійснено оплату навчання за І та ІІ семестри навчального року, тобто частково за 2006р. i частково за 2007р. Чи можна цю квитанцію приймати як підтвердний документ при реалізації права на податковий кредит за 2007р.?

Щодо сум, сплачених у 2006р. за періоди (місяці) навчання 2007р. однією квитанцією, то такі суми можуть включатись до податкового кредиту 2007р. на підставі платіжного документа (квитанції) про оплату вартості навчання, здійснену в 2006р.

12.09.2007
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:51 | Повідомлення # 28
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Протягом навчального року студент працював i отримував зарплату, а квитанції на оплату навчання оформлено від матері чи батька. Чи мають право такі члени сім’ї студента першого ступеня споріднення на подання декларації та нарахування податкового кредиту?

Згідно з п.1.16 Закону №889-IV податковий кредит — це сума (вартість) витрат, понесених платником податку — резидентом у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року, в тому числі у зв’язку з компенсацією вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, діти).

При цьому Законом установлено обмеження щодо неперевищення сум нарахованого платником податку податкового кредиту понад суму загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом року як заробітна плата. Згідно з визначенням, наведеним у пунктах 1.1 та 1.3 ст.1 Закону №889-IV, заробітна плата — це доходи, а також інші заохочувальні й компенсаційні виплати та винагороди, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом. Відносини трудового найму регулюються трудовим законодавством, зокрема КЗпП. При укладанні трудового договору з працівником працедавець видає наказ про зарахування його на роботу (до штату підприємства), на підставі якого робиться позначка у трудовій книжці такого працівника про прийняття його на роботу на відповідну посаду.

Таким чином, якщо студент у звітному 2006р. навчався та працював i отримував заробітну плату (в розумінні Закону №889-IV), а також на нього до податкового органу в тому самому році надходила інформація за ф.№1ДФ (ознака доходу 1), то він за наслідками 2006р. є платником податку з доходів фізичних осіб, i право на звернення за податковим кредитом за умови дотримання ним вимог п.5.3 ст.5 Закону №889-IV має він, а не члени його сім’ї першого ступеня споріднення (в тому числі мати).

Якщо ж студент протягом звітного року одержував доходи від виконання договорів цивільно-правового характеру (разового договору, договору-підряду тощо), які не є трудовими договорами, то члени його сім’ї першого ступеня споріднення мають право на податковий кредит щодо сум, сплачених за навчання такого студента.

Відповідно до пп. “а” пп.5.3.3 п.5.3 ст.5 цього Закону якщо студент працює i одержує заробітну плату, то він сам є платником податку. Таким чином, згідно зі ст.5 Закону при навчанні платника податку (дитини) або іншого члена його сім’ї (дитини платника податку) першого ступеня споріднення (матері або батька) зазначена сума включається до податкового кредиту одного з таких членів за їх вибором. Оскільки в разі навчання лише дитини не виконуються всі вимоги пп. “а” вищезазначеного пункту, тобто ні мати, ні батько дитини — платника податку не навчаються, то право на нарахування податкового кредиту належить саме дитині. Але використати це право такий платник податку — дитина може лише за умови дотримання всіх вимог ст.5 Закону №889-IV.

12.09.2007
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:51 | Повідомлення # 29
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Студентка, яка навчається у вузі, під час виборчої компанії працювала один день на виборчій дільниці. Чи є у її батьків право на податковий кредит щодо оплати її навчання?

Згідно з п.1.16 ст.1 Закону №889-IV податковий кредит — це сума (вартість) витрат, понесених платником податку — резидентом у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року, в тому числі у зв’язку з компенсацією вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, діти).

При цьому Законом установлено обмеження щодо неперевищення сум нарахованого платником податку податкового кредиту понад суму загального оподатковуваного доходу платника, одержаного протягом року як заробітна плата. Згідно з визначенням, наведеним у пунктах 1.1 та 1.3 ст.1 Закону №889-IV, заробітна плата — це доходи, а також інші заохочувальні й компенсаційні виплати та винагороди, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом. Ці відносини регулюються трудовим законодавством, зокрема КЗпП. При укладанні трудового договору з працівником працедавець видає наказ про зарахування його на роботу (до штату підприємства), на підставі якого у трудовій книжці цього працівника робиться позначка про прийняття його на роботу на відповідну посаду.

Таким чином, у разі якщо студент у звітному 2006р. навчався та працював i отримував заробітну плату (в розумінні Закону №889-IV), а також до податкового органу в 2006р. на нього надходила інформація за ф.№1ДФ (ознака доходу 1), то за наслідками 2006 р. він є платником податку з доходів фізичних осіб, i право на звернення за податковим кредитом за умови дотримання ним вимог п.5.3 ст.5 Закону №889-IV має він, а не члени його сім’ї першого ступеня споріднення (в тому числі мати).

Якщо студент протягом звітного року одержував доходи від виконання договорів цивільно-правового характеру (разового договору, договору-підряду тощо), які не є трудовими договорами, то члени його сім’ї першого ступеня споріднення мають право на податковий кредит щодо сум, сплачених за навчання такого студента.

Для підтвердження того, що доходи доньки, одержані від роботи у 2006р. у виборчій комісії, не є заробітною платою, радимо звернутися до Центральної виборчої комісії України.

12.09.2007
 
-
AlohaДата: Середа, 25.01.2012, 21:51 | Повідомлення # 30
>=150
Група: Модератори
Повідомлень: 186
Статус: Offline
Батьки сплачують за навчання одруженої доньки, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, при цьому її чоловік протягом усього календарного року не працював. Чи мають батьки право на податковий кредит щодо оплати за навчання доньки?

Згідно з пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону №889-IV до складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат.

Зокрема, до складу податкового кредиту дозволено включати суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, але не більше суми, визначеної у пп.6.5.1 п.6.5 ст.6 цього Закону, у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Такі витрати при навчанні платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення включаються до податкового кредиту одного з таких членів за їх вибором. Зазначений вибір вважається здійсненим, якщо платник податку подає податкову декларацію, у якій визначається сума цих витрат.

У випадку коли донька навчається i протягом 2006р. не одержувала доходів у вигляді заробітної плати (перебувала у декретній відпустці), а її чоловік у цьому році був безробітним (перебував на обліку в центрі зайнятості), то вони не були платниками податку з доходів фізичних осіб i в податковому органі на них відсутня інформація за ф.№1ДФ (ознака доходу 1). За таких умов, якщо у квитанціях на оплату навчання доньки зазначено ПІБ одного з батьків, то останній як платник податку, який поніс фактичні витрати на навчання члена своєї сім’ї першого ступеня споріднення (доньки), має право на податковий кредит щодо вартості такого навчання.

12.09.2007
 
Форум » Наша Академія » Студентське життя » Податковий кредит на навчання (що це і як їм скористатись)
Пошук:
Перший неОфіційний сайт студентів НАСОА (ДАСОА) © 2010 - 2021
Національна Академія Статистики, Обліку та Аудиту (Державна Академія Статистики, Обліку та Аудиту)
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт http://nasoa.org.ua обов'язкове!

Перший Неофіційний сайт студентів НАСОА не надає електронні версії творів, а займається лише колекціонуванням і каталогізацією посилань, які присилаються та публікуються нашими читачами. Якщо ви є правовласником якого-небудь матеріалу і не бажаєте, щоб посилання на нього знаходилось в нашому каталозі, зв'яжіться з нами і ми видалимо їх. Файли для обміну надані користувачами сайту, і адміністрація не несе відповідальності за їх зміст. Прохання не заливати файли, захищені авторськими правами, а також файли нелегального змісту!

каталог сайтів